Sekundární infekce - Vectavir

Dejte si pozor na „spouštěče“ oparů

Pokud vás herpes trápí pravidelně, můžete časem vypozorovat určité spouštěče, které tvorbu oparu vyvolávají, a snáze tak jeho vzniku předcházet.

Únava a nemoc

Pozor na období, kdy jsou všichni kolem vás nachlazení a vy přichází do pravidelného styku s různými viry. Když je vaše imunita oslabena, stáváte se náchylnějšími na onemocnění způsobené herpes virem. Posilujte svoji imunitu v průběhu celého roku, dbejte na dostatečný přísun vitaminů a pokud to jen trošku jde, vyhýbejte se kontaktu s nemocnými osobami. Když už přeci jen cítíte počáteční svrbění anebo se vám na rtu udělal puchýřek, sáhněte po Vectavir tónovém krému, který utlumí nepříjemnou bolest a urychlí hojení oparu.

Stres

Není náhoda, že opar se objeví v ten nejméně vhodný okamžik, např. před důležitou schůzkou. Častým spouštěčem oparů je totiž stres. Snažte se vyvarovat stresových situací. Najděte si čas jen pro sebe, relaxujte a hodně spěte.

Sluneční záření

Ultrafialové záření (UV) může nejen poškodit kožní buňky a způsobit jejich předčasné stárnutí, ale navíc může aktivovat virus, který znovu zapříčiní výsev oparu. Ať už jedete v létě za sluníčkem k moři nebo v zimě na hory, používejte opalovací krém a balzám na rty s vysokým UV faktorem. Jako první pomoc na cesty si přibalte do zavazadla Vectavir tónovaný krém na opary.

Zima a chlad

Věděli jste, že oparům se někdy říká „zima“? Když rtuť teploměru klesne pod nulu, venku vane chladný vítr a vzduch je sušší, jsou vaše rty vystaveny vyššímu riziku narušení, které stejně jako slunce může způsobit tvorbu oparu. Používejte proto v chladném počasí vyživující balzámy na rty, které vaše rty zvláční a před narušením ochrání. 

Hormony

Hormonální výkyvy, jako je menstruační cyklus u žen, mohou být jedním ze spouštěčů tvorby oparu. Pokud vypozorujete, že máte sklon k tvorbě oparů právě během vašeho menstruačního cyklu, mějte v těchto dnech po ruce Vectavir tónovaný krém na opary pro včasné zahájení léčby.

Osoby nakažené oparem

Vyhněte se i pouze formálnímu líbání s cizími osobami nebo s osobami, u nichž je zjevný výskyt oparového onemocnění. Stejně tak se vyvarujte sdílení veškerého nádobí s dalšími osobami. Nejrizikovější je fáze prasknutí puchýřků, kdy z oparů vytéká infikovaná tekutina.