Opar a jeho fáze - Vectavir

Opar a jeho fáze

 • Svědění
 • Zarudnutí
  a otok
 • Tvorba
  puchýře
 • Tvorby
  strupu
 • Hojení

Začněte léčbu s Vectavirem

Emoční zátež

1. Fáze svědění

Na postiženém místě (obvykle na rtu nebo v jeho okolí) cítíte jemné brnění, pálení nebo pnutí. Tato fáze běžně nastává v noci, když spíte. Často je obtížné zahájit léčbu hned při prvotních příznacích. Vectavir, dermální krém na léčbu oparu, je díky svojí unikátní léčivé látce Penciklovir účinný i v pozdější fázích.

2. Fáze zarudnutí a otoku

Postižené místo zčervená a objeví se otok, který se projeví jako malý pupínek v místech, kde jste předtím pociťovali brnění. I v této fázi sáhněte po tónovaném krému na opary Vectavir, který pomůže utlumit bolest a urychlí hojení. Počínající herpes navíc přirozeně překryje, takže bude méně viditelný.

3. Fáze tvorby puchýře

Bolest je nejintenzivnější a opar je již velmi zřetelně vidět. Omezuje vás v mluvení a i usmát se je bolestivé. Předchozí pupínky se naplní tekutinou a postupně se změní v menší puchýřky, které později mohou splynout v jeden větší puchýř. I v této fázi vám ve zmírnění bolesti, urychlení hojení a zamaskování oparu pomůže Vectavir krém na opary.

4. Fáze tvorby strupu

Puchýřky již praskají a tekutina vytéká ven. V této chvíli je nezbytné dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k přenosu infekce na další části obličeje nebo na jiné osoby. Popraskané vřídky zasychají a na jejich místě se vytváří strup, pod kterým vzniká nová kůže. Opar v této fázi již není tolik infekční. Je však potřeba dávat pozor, abyste strup předčasně nestrhli a ránu znovu neotevřeli.

5. Fáze hojení

Rány se zhojí, stroupek odpadne a na jeho místě se objeví nová kůže.

Kdy vyhledat lékaře?

Ve většině běžných případů je možné léčit opar pomocí volně prodejných léčiv bez nutnosti návštěvy lékaře. V případě rizikových pacientů (děti, těhotné a kojící ženy) může mít primární infekce virem Herpes simplex či opětovné propuknutí onemocnění závažné následky.**** Návštěvu lékaře v případě oparu rozhodně nepodceňujte.